„Stop – to jest przemoc!”

Uczniowie klas IV-V uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt. „Stop- to jest przemoc!”, przeprowadzonych przez pedagoga i psychologa szkolnego. Dowiedzieli się, jakie są formy przemocy oraz sposoby jej zapobiegania. Wspólnie z uczniami rozmawiano o negatywnych skutkach przemocy rówieśniczej oraz o tym, jak odpowiedzialnie i empatycznie reagować w takich sytuacjach i gdzie szukać pomocy.

Przedszkolaki w odwiedzinach

Naszą szkołę odwiedziła dziś grupa przemiłych przedszkolaków z PS nr 2 wraz z panią Agnieszką Spyt. Przyszli pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach razem ze starszymi kolegami z klasy 3b. Wspólnie spędzony czas pozwolił na integrację dzieci. Przedszkolaki świetnie radziły sobie z zadaniami, a trzecioklasiści okazali się w pełni zaangażowanymi gospodarzami spotkania.

czytaj »

„Dobry szachista ma zawsze szczęście”

II Szkolny Turniej Szachowy przyniósł zwycięstwo Julii Gizarze z klasy 7b. Na miejscu drugim uplasował się Paweł Streluk, również z klasy 7b. Miejsce trzecie zdobył Kacper Antos z klasy 5c. Ogółem rywalizowało ze sobą 14 uczniów z klas 4 – 8. Gra w szachy cieszy się w naszej szkole coraz większą popularnością.
Dziękujemy za wsparcie techniczne Panu Wiesławowi Kmak a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za organizację turnieju pani Agnieszce Zabawie.

czytaj »